ВИДЕО: Кучиња скитници спасија бебе – камерите снимија мајка како фрла дете во одвод во Индија

0
220

Кучиња скитници спасиле бебе кое една Индијка го фрлила во одвод.

Камерите снимиле шокантно случување во градот Кајтал каде жената замотала новороденче во ќесе и го фрлила во одвод.

Дека нешто чудно се случува, забележале кучињата скитници. Го извлекле бебето, а потоа со своето лаење привлекле внимание на минувачите, за да повикаат полиција.

Детето потоа било пренесено во болница каде му била укажана лекарска помош.

Кога било пронајдено, бебешко еден килограм и имало повреди на главата.

Полицијата уште трага по мајката.