Воз згмечи автомобил кај Кондово

0
230

Автомобил марка „ситроен“ изутринава заврши под локомотива ма македонски железници додека поминувал преку пругите кај скопското село Кондово. За среќа жртви нема. Возачот на автомобилот поминал со полесни повреди.