Одреден притвор за Зоран Кичеец

0
215

 

Заменик директорот на „Шутка“ Садуш Арифи за ТВ21 потврдува дека одреден е притвор за Зоран Милевски Кичеец.

Како што информираат од истражниот затвор, Кичеец веќе е донесен со полициска придружба.