Се повредил и починал сечејќи дрва

0
189

С.Р. (23) од селото Казандол, Валандовско, починал откако се повредил додека сечел дрва со моторна пила во атарот на село Серменин, соопшти полицијата.

Случајот вчера го пријавила гевгелиската болница.

Според МВР, лекар констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на момчето е дадено на обдукција.