Се преврте автомобил на автопатот Мајка Тереза, возачот и двајца сопатници повредени

0
205

На автопатот Мајка Тереза, во насока од Скопје кон Тетово, патничко мотроно возило “Опел астра“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Ц.С. (40) од гостиварско, вчера во 18,30 часот н излетало од коловозот и се превртело.

Со тешки телесни повреди се здобил Ц.С. и бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, а сопатниците Д.С. (38) и малолетник по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Увид на место на настанот извршила увидна екипа од Скопје.