Видео – Во пожар изгореа камион и полуприколка во Битола, се истражуваат причините за несреќата

0
165

Во раните утрински часови во пожар од засега непознати причини изгоре камион и полуприколка во Битола на улица Буковски мост.

Од СВР Битола за ТВ21 информираат дека настанал пожар на ТМВ марка „Ивеко Стрилис“ и две полуприколки со битолски регистарски ознаки сопственост на фирма ДОО „Алики“. Додаваат дека е извршен увид.

https://youtu.be/_4wrC5r-iP8?t=3