Во Тетово: Албански државјанин кога го забележал полицаец ја фрлил дрогата и го нападнал

0
188

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 05.08.2019 околу 21 часот, на улица „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово, ги лишиле од слобода Е.Н.(32) и К.Б.(30), двајцата од тетовското село Порој и С.Ч.( 21 ) од Република Албанија.

Кај нив биле пронајден кокаин. Е.Н. се обидел да го фрли кокаинот, а потоа и нападнал еден полициски службеник. Тројцата се задржани во Полициската станица Тетово и ќе следува соодветен поднесок.