И денеска и викендов – сончево и топло

0
136

Во земјава денеска ќе преовладува сончево време, со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во граници од 29-36 степени. Во Скопје слично време со температура до 34 степени.

Zа утре и задутре прогнозата е сончево со мала доумерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 24 до 36 степени