Име Вести Македонија Катица Јанева е во затворот во Шутка , денеска со полициска придружба...

Катица Јанева е во затворот во Шутка , денеска со полициска придружба ќе оди на погребот на мајка си

0
166

 

Судија на претходна постапка и одреди 30 дневен притвор за случајот ,,Рекет”, што беше побарано од Јавното обвинителство поради основано сомнение за злоупотреба на службената положба и овластувања, заради стекнување лична корист.

Во притвор во Шутка веќе се наоѓаат другите двајца осомничени за „Рекет”, Бојан Јовановски и Зоран Милески.