Ѕвезда испушти победа во финишот, Динамо само 1-1 на Максимир,Ајакс го издржа пеколот во Солун (ФОТО)

0
184

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда испуштија победа против Копенхаген во финишот на мечот во Белград во натпревар од Квалификациите од Лигата на шампионите. Српскиот тим водеше со голот на Павков, но гостите изедначија со соминителен пенал.

И другиот тим од регионот Динамо Загреб одигра само 1-1 против Ференцварош. Во другите натпревари Аполон беше изненаден на домашен терен од Карабах.

Swype Sports ™@SwypeSports

Chuba Akpom equalizer for PAOK in the first half

Embedded video

See Swype Sports ™’s other Tweets

Ајакс пак издржа на Тумба стадионот во Солун против Паок играјќи 2-2, додека пак Бриж славеше минимално против Динамо Киев