Албанија: Од силниот земјотрес огромна карпа се сруши како кула од карти (ВИДЕО)

0
157

Бројот на повредени од силниот земјотрес кој што ја погоди Албанија достигна околу 60 лица, за среќа нема загинати а причинета е голема материјална штета.

Дека земјотресот бил многу силен сведочи и следното видео, на кое гледа како огромна карпа или поточно цел рид се урива.

Карпата се наоѓаше во близина на градот Каваја, познната под името „карпата кај Каваја“.

Видеото од рушењето на карпата можете да го погледнете ТУКА