Битолчанка приведена во Тетово под сомнение за трговија со хероин

0
144

Девојка од Битола рано изутринава е приведена откако при претрес, во просторијата кадешто престојувале е пронајдено хероин.

Според полицискиот извештај:

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала, бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.