Име Спорт Заврши американскиот сон: Србија ги совлада САД (ВИДЕО)

Заврши американскиот сон: Србија ги совлада САД (ВИДЕО)

0
175

Кошаркарската репрезентација на САД со пораз ги заврши настапите на Светкото првенство во Кина. По Франција, дрим тимот е поразен и од селекцијата на Србија.

Србија првата четвртина ја доби со 32-7 и веќе тогаш беше јасно дека ги очекува пораз. Богдановиќ „решеташе“ со тројки додека кај Американците Харисон Барнс.

САД се обиде да се врати во втората четвртина која ја доби со 12-33 но тоа беше се што сторија.Овој меч според сите прогнози требаше да биде финале пред финалето но тоа не се случи.