Заев: Шансите на опозицијата на избори се никакви

0
132

Со датум за преговори за ЕУ, како земја членка на НАТО, и со добри економски параметри, шансите на опозицијата на избори се никакви, вели премиерот Зоран Заев.

Од собраниската говорница кажа дека владата треба да го исполни целиот мандат.