Полицијата во бркотница со мигранти

0
155

Возач на комбе и мигранти кои тој ги превезувал, откако биле забележани, се обиделе да побегнат од полицијата во близина на обиколницата кај селото Табановце.

Како што информираат од МВР, полициски службеници забележале товарно возило „цитроен џампер“ со скопски регистарски ознаки, од кое излегле мигранти, кои заедно со возачот се вдале во бегство.