Турција и го нанесе вториот пораз на Македонија на ЕП

0
175

Македонските одбојкари го претрпеа и вториот пораз во своето деби на Европскиот шампионат

Откако вчера во премиерниот меч на првенството нашите одбојкари по голема борба загубија до Финска со 3:1, денеска во дуелот од 2.коло на „Љубљанската група Ц“ Македонија загуби од Турција со максимални 3:0