Бујар Османи повторно во инспекција (ВИДЕО)

0
112

Вицепремиерот Бујар Османи на социјалната мрежа „Фејсбук“ повторно објави видео материјал на кој се гледа дека повторно е во инспекција.

Тој напиша дека остануваат уште 9 дена до добивањето на датумот за старт на преговори со ЕУ и дека е во контрола на ИПА фондовите.