(ВИДЕО) Митко Јанчев: Заев е визионер, ВМРО-ДПМНЕ не чини

0
149

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, поранешен член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за ТВ 24 истакна дека Многу челнови на ВМРО-ДПМНЕ се пасивни и дека некои работи намерно му се налепени за да го оцрнат. Според него, народот е огорчен од партиите и дека Зоран Заев оставил впечаток на лидер со голема храброст….

Целтото интервју може да го погледнете овде: