Во возило на регионалниот пат Тетово – Брвеница пронајден кокаин.Двајца уапсени

0
128

На 07.10.2019 околу 20.30 часот на регионалниот пат Тетово – Брвеница, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода И.О.(23) од тетовски Требош и К.Р.(24) од тетовско Желино, затоа што при преглед кај нив биле пронајдени кокаин и марихуана. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.