Во метро станица во Хонг Конг фрлени молотови коктели

0
140

Метро станица во Хонг Конг е тешко оштетена откако таму беа фрлени молотови коктели.

Од владата во земјата соопштија дека никој не е повреден и ги осуди сите акти на насилство, најавувајќи темелна истрага за случајот.

Продемократските протести продолжија и денеска во Хонг Конг, но бројот на демонстранти е значително помал отколку на претходните собири.