Во Центар законите важат и за пријателите: Богдановиќ му го „украде“ Ферарито на Антиќ

0
133

Претседателот на Кошаркарската Федерација на Македонија, Перо Антиќ, остана без својот љубимец, скапиот автомобил Ферари. Автомобилот на поранешниот капитен на македонската кошаркарска репрезентација бил непрописно паркиран, а ова беше совршен момент за градоначаникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ да покаже дека законите важат за сите.