Две маолелетни деца физички нападнти во Скопје- случајот го прјавиле родителите

0
125

Две малолетни деца биле нападнати на булевар „Илинден“ пред неколку дена, а случајот во полиција го пријавиле нивните татковци.

„На 07.10.2019 во 02.00 часот во СВР Скопје, Д.А.(50) и Н.Г.(45), двајцата од село Шишево, скопско, пријавиле дека на 05.10.2019 во 23.55 часот на булевар ,,Илинден’’, по претходна расправија, физички биле нападнати нивните малолетни деца на возраст од 14 и 16 години од неколку лица“ се вели од МВР.