Девојче загина во силниот земјотрес на Филипините (ВИДЕО)

0
128

Според медиумите, загинало седумгодишно девојче , откако над неа се урнала зграда во градот Тулунан. Во градот е откажана наставата за утре во сите училишта.

Властите во општината Магсаисај објавија дека 20 лица се повредени во земјотресот и дека се уништени многу станбени згради.