Девојче (14) нападнато од врснички на улица во Скопје

0
123

Синоќа во 21.00 часот во СВР Скопје, К.О.(45) од Скопје пријавил дека околу 13.30 часот на ул.„Цветан Димов“ неговата 14-годишна ќерка била физички нападната од група девојчиња на возраст од околу 14 години.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.