Заев: Овде може да се живее добро, само ако младите се ангажираат

0
65

На денешната заедничка прес-конференција со американскиот државен секретар, Мајк Помпео, премиерот Зоран Заев истакна дека нашата земја е уникат во регионот.

Тој додаде дека во Македонија може да се живее добро, само ако младите се ангажираат.

„Северна Македонија се менува кон подобро. Овде може да се живее добро, само ако младите се ангажираат тука. Оваа посета и охрабрување од САД е од огромно значење за нас“, посочува Заев.