ЗАЕВ: ЦЕЛИОТ СВЕТ ГО ПРИЗНАВА НАШИОТ ПРАВ ПАТ, САМО МИЦКОСКИ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПРОТИВ

0
146

Никако не можам да ги разберам луѓето од вмро дпмне, како може да се против се и сешто, ги гледате овие денови, тие се против зголемувањето на минималната плата, против интегрирањето во ЕУ и НАТО, против повраток на ддв, против социјалните пензии, тие се против се.“ – изјави премерот и лидер на СДСМ Зоран Заев во Штип.

Од таму владеачката партија го започна караванот граѓански трибини под слоганот „На прав пат“. Заев најави зголемување на минималната плата за илајда денари.