Зекири: Бујар Османи изиграва инспектор Мамли

0
134

Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ во дебатната емисија „24 анализа“ на телевизија 24, на прашање на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски зошто Зекири не побара оставка од Бујар Османи за неговите неуспеси, Зекири одговори:

– Ви кажувам јавно дека не требаше тој воопшто да биде министер, а дали си ја врши работата или не покажуваат неговите резултати. Изиграва инспектор Мамли по државата – рече Зекири.