Катица останува во болница, Ременски не е виновна според премирот Зоран Заев

0
136

Втор ден како Катица Јанева е на слобода откако судот и дозволи од истражниот затвор Шутка да се премине во приватната болница Жан Митрев за да прави испитувања на срцето. Синоќа пристигнала во тешка здравствена состојба, а денеска подлежи на дополнителни испитувања потоврдуваат нејзините адвокати.

„Се уште се прават анализи, пронајдени се аномалии при коронографијата извршена вчера, во моментов по препорака на докторите под 24-часовна опсервација и останува засега во болницата,“ вели Ирена Фрчковска адвокат на Катица Јанева