Кривична за тетовец кој силувал малолетничка

0
128

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(22) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување

Немилиот настан се случил на 11.07.2019 во дом на ул.„Илинденска” во Тетово. Пријавениот извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка.