Маж од Демир Хисар ги претепал своите родители

0
68

Против 29-годишно лице од селото Обедник, Демирхисарско, поднесена е кривична пријава.

МВР јави дека пред две недели во својот дом тој физички ги нападнал родители Ј. С. и Ј. Т., при што им нанел тешки телесни повреди.