Нападнат полицаец пред ресторан во Скопје

0
132

Момче било уапсено во Скопје поради напад на полицаец, информира МВР.

„Вчера во 23:30 часот во СВР Скопје бил лишен од слобода 23-годишниот С.О. од Скопје бидејќи пред угостителски објект на ул.„Битпазарска“ физички нападнал полициски службеник“, соопштуваат од МВР.