Наставник нападнал ученик во училиште

0
156

Скопјанец на возраст од 40 години, на 10. октомври во полиција пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од наставник.

Според пријавата, нападот се случил додека 14-годишното момче било на училиште.

Полицијата презема мреки за расчистување на случајот.