Најдени се парите од „Рекет“ – Рускоска откри детали во пресрет на обвинението

0
126

Синоќа обвинителката Вилма Рускоска соопшти дека парите за случајот “Рекет” се пуштени во промет.

Вештачењата кои беа направени последни донесоа важни докази.

Имаше интерес кај некои од осомничените за спогодба, не се поднесе званично барање, но побараа спогодба. Ќе видиме што ќе биде. ..Парите биле пуштени во промет затоа ќе има обвинение за перење пари, изјави шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал, Вилма Русковска синоќа пред Кривичниот суд.