Османи: Законот за јазици нема да се чепка без консензус

0
79

Наспроти изјавите на премиерот, Зоран Заев, и министерката за правда, Рената Дескоска, кои во врска со забелешките по однос на Венецијанската комисија за Законот за јазици изјавија дека институциите се подготвени да ги имплементираат, вицепремиерот, Бујар Османи, вели дека од Венецијанската комисија ќе се земат предвид само забелешките во акционите планови.