Распишана меѓународна потерница по Игор Спасов

0
98

Одлуката следи ден откако беше распишана национална потерница и по се погласните шпекулации дека поранешниот специјалец најверојатно ја напуштил  земјава.

Спасов на 18-ти требаше самиот да се врати во затворот Идризово, откако му истече условниот прекин на казната, но тој не се појави. Тој беше осуден на 14 години затвор, од кои одлежа половина.