Села: На 12 април да ја вратиме надежта кај младите!

0
73

Алијанса за Албанците била подготвена и за други датуми за одржување на предвремените парламентарни избори, но добро е што се пронашло заеднички јазик, порача лидерот на АА, Зијадин Села.

„Заеднички став на сите партии е дека немаме друга опција. Ние како партија бевме подготвени и за други датуми, но 12 април е добар датум. Очекуваме да се рафитикува членството на македонија во нато. 12 е можноста да се донесе промената и да се врати демократијата. На 12 април да ја вратиме надежта кај младите“, додаде Села.