Силувана малолетна девојка во Скопје

0
166

Малолетничка силувана од страна на нејзиното момче кое исто така бил малолетник, а случајот го пријавила бабат на девојчето во полициската станица во Чаир.

„На 09.10.2019 во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното момче, исто така малолетник“ се вели во извештај од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.