Таксист нападнат и ограбен кај депонијата „Дрисла“

0
113

Скопски таксист синоќа пријавил напад кај депонијата „Дрисла“.

Според информациите од полицијата, нападот го извршил патник, кој го удрил таксистот со тврд предмет и му ги одзел парите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.