Уапсен скопјанец кој со пиштол пукал кон кучиња во парк во Аеродром

0
94

Денеска, во раните утрински часови во полициската станица Аеродром било пријавено пукање кон кучиња во парк на булеварот „Видое Смилевски Бато“.

Како што информираат од МВР, во врска со настанот е уапсен 69-годишен скопјанец, за кој откако излеге на терен, полицајците констатирале дека пукал кон кучиња со пиштол „црвена застава“.