Утре посебен сообраќаен режим во Скопје

0
151

Утре во Скопје ќе биде воведен посебен сообраќаен режим. Министерството за внатрешни работи информира дека и утре 3 октомври, во посета на нашата држава ќе престојува државна делегација на Република Црна Гора.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните за разбирање и за почитување на упатствата на полициските службеници задолжени за безбедноста на делегацијата.