Утре последен рок за Јанева и Боки13 за увид во доказите – Потоа на потег Русковска

0
154

Бојан Јовановски и Катица Јанева, осомничени во случајот „Рекет“, утре имаат последен рок да направат увид за случајот по завршувањето на истрагата и завршувањето на рокот од 15 дена.

Потоа се очекува обвинителката Вилма Рускоска да покрене обвинение.

Бојан Јовановски и Јанева сеуште немаат дадено исказ пред Русковска.

Досега само Кичеец е во домашен притвор, а жалбите на Боки и Јанева беа одбиени.

За потсетување, досега одекнаа три снимки за Рекет од италијанскиот Ла Верита.