Четиригодишно девојче каснато од куче – скитник

0
145

На 06.10.2019 во Полициската станица Кичево, С.С.(47) од Кичево пријавил дека на 05.10.2019 година околу 16.30 часот на ул.„Копачка“ во Кичево неговата четиригодишна ќерка била касната од куче скитник.