Апсење на Бит Пазар поради сомнение за трговија со наркотици

0
99

Жител на Скопје е приведен на Бит Пазар откако полициската контрола кај него пронашла прашкаста материја.

Како што се наведува во полицискиот извештај:

На 31.10.2019 во 19.35 часот полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода Н.Н.(42) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.