(ВИДЕО) Tројца загинати во земјотресот во Албанија, се стравува дека бројката ќе расте

0
117

Пристанишниот град Драч во Албанија кој утрово беше погоден од земјотрес со јачина од 6,4 рихтери е без електрична енергија, видливи се огромните штети од разурнатите објекти.

После силниот потрес кој се случи во 3:54 часот следуваа серија од десетина потреси но со помал интензитет, меѓу третиот и четвртиот степен според Рихтеровата скала.