Земјотрес предмалку ја стресе Македонија

0
102

Умерен земјотрес со јачина од 3.1 степен според Рихтеровата скала пред неколку минути беше регистиран во Македонија. Земјотресот е на длабочина од 2км,на 46км од Скопје.