Маж се самозастрелал чистејќи поштол во Битола: Со прострелна рана на раката пренесен во билница

0
77

Во текотна вчерашниот ден, маж се замозастрелал додека го чистел пиштолот за кој имал дозвола.

„Вчера околу 09.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на улица „Филип Втори Македонски“, С.Ј.(44) од Битола, при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана во пределот на левата дланка“ стои во соопштение од МВР.

С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.