Метална статива падна врз малолетник на игралиште во Велес

0
87

Во Итната медицинска помош во Велес со тешки телесни повреди бил донесен малолетник од Велес, откако вчера врз него паднала метална статива на игралиште во градскиот парк во Велес.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Велес.