Патнички авион принудно слетал во Ростов, копилотот починал

0
65

Авионот полетал од аеродромот Шереметјево во Москва, околу 10 часот по локално време на вториот пилот му се слошило.Итно било побарано принудно слетување, 49 годишниот копилот починал за време на слетувањето , соопштиле за ТАСС од регионалната итна служба.

Авионот на компанијата Аерофлот на летото Москва – Анапу слетал на пмеѓународниот аеродром Пиатов во Ростов во 09-57 часот по локано време.

Руските власти веднаш отвориле истрага за случајот.