Протестен марш во Скопје организиран од братот на Ел Чека

0
69

Со транспарент „Меѓународна истрага за монтираните случаи од 2002″ група граѓани излегоа на протестен марш организаран од братот на Ел Чека, Блерим Ахмети, а поддржан од партијата Беса.

„Не можеме да молчиме кога има неправда, монтирани случаи против Албанците, а власта ја уби надежта за правна држава”, порачаа од Беса.

Демонстрантите побараа меѓународни истраги за, случаите за кои тие велат дека се монтирани.