Девојка и пензионер нападнати од кучиња скитници

0
62

Првиот инцидент се слулчил вчера во 15.50 часот. Во полициската станица во Аеродром В.Б. (71) од Скопје пријавил дека на булеварот „Видое Смилевски Бато“ бил каснат од куче скитник за левата нога.

Вчерта пак во истата полициска станица А.Р. (42) од Скопје, пријавил дека на булеварот „Јане Сандански“ неговата 16 – годишна ќерка била касната од куче скитник за десната нога.